Time |
Teams |
Result |
|
Class 3A Field Hockey Playoffs |
---|
5:00 | Peters Township 0 vs. West Lawn Wilson 7 at Mechanicsburg High School | | |
Class 3A Field Hockey Playoffs |
---|
6:00 | Hershey 6 vs. Pine-Richland 0 at Hempfield -Spartan Stadium | | |
Class 2A Field Hockey Playoffs |
---|
4:00 | Twin Valley 7 vs. Penn-Trafford 2 at Hempfield -Spartan Stadium | | |
Class 1A Field Hockey Playoffs |
---|
2:00 | Boiling Springs 1 vs. Shady Side Academy 0 at Hempfield -Spartan Stadium | | |
Class B Hockey |
---|
9:00 | Bishop Canevin 6 vs. Trinity 3 | | |
Class 3A Hockey |
---|
7:00 | Pine-Richland 4 vs. Canon-McMillan 1 | | |
Class 3A Section 4 Hockey |
---|
9:00 | Peters Township 4 vs. Central Catholic 2 | | |
Class 2A Hockey |
---|
8:30 | Kiski Area 3 vs. Norwin 4 | | |
Class 2A Hockey |
---|
6:30 | Moon 4 vs. Penn-Trafford 9 | | |
Class 1A Hockey |
---|
7:50 | Chartiers Valley 3 vs. Wheeling Central Catholic (WV) 6 | | |
Class 1A Hockey |
---|
6:00 | Sewickley Academy 0 vs. Bishop McCort 9 | | |
Class 1A Hockey |
---|
7:00 | Westmont Hilltop 2 vs. Fox Chapel 3 | | |
Class 4A Boys Soccer Playoffs |
---|
5:30 | Mt. Lebanon 3 vs. Altoona 1 at Hollidaysburg High School | | |
Class 4A Boys Soccer Playoffs |
---|
6:00 | Palmyra 0 vs. Canon-McMillan 1 at Greensburg Salem - Offutt Field | | |
Class 3A Boys Soccer Playoffs |
---|
7:30 | Blackhawk 0 vs. Erie Cathedral Prep 4 at Fairview High School | | |
Class 3A Boys Soccer Playoffs |
---|
7:30 | West Allegheny 5 vs. Hollidaysburg 3 at Altoona - Mansion Park | | |
8:00 | Bradford 2 vs. Franklin Regional 6 at North Allegheny - Newman Stadium | | |
Class 2A Boys Soccer Playoffs |
---|
7:30 | Shady Side Academy 1 vs. Mercyhurst Prep 2 at Erie, Pennsylvania | | |
Class 2A Boys Soccer Playoffs |
---|
6:00 | Deer Lakes 1 vs. Juniata 0 at Bald Eagle High School | | |
8:00 | Fairview 1 vs. Quaker Valley 3 at Mars - Planet Stadium | | |
Class 1A Boys Soccer Playoffs |
---|
8:00 | Springdale 3 vs. Brockway 0 at Clearfield High School | | |
Class 1A Boys Soccer Playoffs |
---|
7:30 | Winchester Thurston 7 vs. Bishop Carroll 0 at Hollidaysburg High School | | |
Class 1A Boys Soccer Playoffs |
---|
8:00 | Iroquois 1 vs. Greensburg Central Catholic 6 at Hampton - Fridley Field | | |
Class 4A Girls Soccer Playoffs |
---|
5:30 | Norwin 2 vs. Erie McDowell 3 at Erie, Pennsylvania | | |
Class 4A Girls Soccer Playoffs |
---|
4:00 | Cumberland Valley 0 vs. North Allegheny 1 at Greensburg Salem - Offutt Field | | |
Class 3A Girls Soccer Playoffs |
---|
5:00 | Plum 1 vs. Plum 2 at Cedar Crest High School | | |
Class 3A Girls Soccer Playoffs |
---|
5:30 | West Allegheny 2 vs. Hollidaysburg 1 at Altoona - Mansion Park | | |
Class 3A Girls Soccer Playoffs |
---|
6:00 | Warren 6 vs. Mars 1 at North Allegheny - Newman Stadium | | |
Class 2A Girls Soccer Playoffs |
---|
5:00 | South Park 0 vs. Bedford 1 at Somerset High School | | |
Class 2A Girls Soccer Playoffs |
---|
5:30 | Yough 2 vs. Villa Maria Academy 4 at Fairview High School | | |
Class 2A Girls Soccer Playoffs |
---|
6:00 | Mercyhurst Prep 0 vs. North Catholic 3 at Mars - Planet Stadium | | |
6:00 | Everett 0 vs. Shady Side Academy 9 at Hampton - Fridley Field | | |
Class 1A Girls Soccer Playoffs |
---|
6:00 | Greensburg Central Catholic 8 vs. Brockway 3 at Clearfield High School | | |
Class 1A Girls Soccer Playoffs |
---|
7:00 | Freedom 6 vs. Conemaugh Township 1 at Somerset High School | | |
Class 4A Girls Volleyball Playoffs |
---|
7:30 | North Allegheny 3 vs. Erie McDowell 0 at Cochranton High School | | |
Class 4A Girls Volleyball Playoffs |
---|
6:00 | State College 3 vs. Canon-McMillan 2 at North Catholic High School | | |
Class 3A Girls Volleyball Playoffs |
---|
6:00 | Avonworth 0 vs. Bald Eagle 3 at Bellefonte High School | | |
Class 3A Girls Volleyball Playoffs |
---|
6:00 | Franklin Regional 1 vs. Conneaut 3 at Cochranton High School | | |
Class 3A Girls Volleyball Playoffs |
---|
6:30 | Thomas Jefferson 3 vs. DuBois 0 at Keystone High School | | |
7:30 | South Fayette 0 vs. Knoch 3 at Shaler High School | | |
Class 2A Girls Volleyball Playoffs |
---|
7:30 | North Catholic 3 vs. Corry 0 at Meadville High School | | |
Class 2A Girls Volleyball Playoffs |
---|
6:00 | Beaver 3 vs. North Star 1 at Windber High School | | |
Class 2A Girls Volleyball Playoffs |
---|
6:00 | Brookville 0 vs. Freeport 3 at Shaler High School | | |
Class 1A Girls Volleyball Playoffs |
---|
6:00 | Fort Cherry 1 vs. Northern Cambria 3 at Forest Hills High School | | |
Class 1A Girls Volleyball Playoffs |
---|
7:00 | Geibel 3 vs. Berlin-BrothersValley 0 at Somerset High School | | |
Class 1A Girls Volleyball Playoffs |
---|
7:30 | Bishop Carroll 3 vs. Bishop Canevin 1 at North Catholic High School | | |