Sports
News
Local
Opinion
A&E
Lifestyles
Video
Obituaries
Search
Schools
Sports
Baseball
Basketball
Cross Country
Field Hockey
Football
Golf
Gymnastics
Hockey
Lacrosse
Rifle
Soccer
Softball
Swimming
Tennis
Track and Field
Volleyball
Wrestling
Other Sports
All Sports
Scores
Stats
Standings
Broadcasts
Broadcast Calendar
Podcasts
Frequently Asked Questions
Brackets
WPIAL
PIAA
Advertise With Us
Rankings
Recruiting
Final Scores & Results
Date
Jan
Feb
Mar
Apr
May
June
July
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Sport
All Sports
Baseball
Basketball
Competitive Spirit
Cross Country
Field Hockey
Football
Golf
Gymnastics
Hockey
Lacrosse
Rifle
Soccer
Softball
Swimming/Diving
Tennis
Track and Field
Volleyball
Wrestling
High School
School
All Schools
Albert Gallatin
Aliquippa
Allderdice
Ambridge
Apollo-Ridge
Aquinas Academy
Armstrong
Avella
Avonworth
Baldwin
Beaver
Beaver County Christian
Beaver Falls
Belle Vernon
Bentworth
Beth-Center
Bethel Park
Bishop Canevin
Blackhawk
Brashear
Brentwood
Brownsville
Burgettstown
Burrell
Butler
California
Canon-McMillan
Carlynton
Carmichaels
Carrick
Carrick Hockey
Central Catholic
Central Valley
Charleroi
Chartiers Valley
Chartiers-Houston
Clairton
Connellsville
Cornell
Deer Lakes
Derry
East Allegheny
Eden Christian
Elizabeth Forward
Ellis School
Ellwood City
Fort Cherry
Fox Chapel
Franklin Regional
Frazier
Freedom
Freeport
Gateway
Geibel
Greensburg Central Catholic
Greensburg Salem
Hampton
Hempfield
Highlands
Hopewell
Imani Christian
Indiana
Jeannette
Jefferson-Morgan
Keystone Oaks
Kiski Area
Knoch
Latrobe
Laurel
Laurel Highlands
Leechburg
Ligonier Valley
Lincoln Park
Mapletown
Mars
McGuffey
McKeesport
Mohawk
Monessen
Montour
Moon
Mt. Lebanon
Mt. Pleasant
Nazareth Prep
Neighborhood Academy
Neshannock
New Brighton
New Castle
North Allegheny
North Catholic
North Hills
Northgate
Norwin
Oakland Catholic
Obama Academy
Our Lady of the Sacred Heart
Penn Hills
Penn-Trafford
Perry Traditional Academy
Peters Township
Pine-Richland
Plum
Propel Andrew Street
Quaker Valley
Quigley Catholic
Ringgold
Riverside
Riverview
Rochester
Seneca Valley
Serra Catholic
Seton LaSalle
Sewickley Academy
Shady Side Academy
Shaler
Shenango
South Allegheny
South Fayette
South Park
South Side
Southmoreland
Springdale
St. Joseph
Steel Valley
Sto-Rox
Summit Academy
Thomas Jefferson
Trinity
Trinity Christian
Union
Uniontown
University Prep
Upper St. Clair
Valley
Vincentian Academy
Washington
Waynesburg Central
West Allegheny
West Greene
West Mifflin
West Shamokin
Western Beaver
Westinghouse
Wilkinsburg
Winchester Thurston
Woodland Hills
Yough
Prev
Reset
Today
Next
Wednesday, September 16, 2020
List View
Grid View
*
Note: Unless otherwise specified, all game times are in p.m.
Time
Teams
Result
Class 4A Section 1 Boys Soccer
7:30
Fox Chapel
2 vs.
Seneca Valley
4
7:30
Hempfield Area
0 vs.
Central Catholic
8
7:30
North Allegheny
0 vs.
Butler
1
7:30
Shaler
0 vs.
Pine-Richland
7
Class 4A Section 2 Boys Soccer
7:30
Canon-McMillan
1 vs.
Baldwin
0
4:00
Penn-Trafford
0 vs.
Allderdice
3
Class 3A Section 1 Boys Soccer
7:00
Armstrong
0 vs.
Mars
13
7:30
Freeport
0 vs.
Indiana
7
7:30
Knoch
0 vs.
Hampton
3
7:30
Obama Academy
vs.
Kiski Area
Class 3A Section 2 Boys Soccer
7:30
Beaver
0 vs.
Moon
1
7:30
Chartiers Valley
3 vs.
Blackhawk
2
7:30
South Fayette
1 vs.
Montour
1
7:30
West Allegheny
9 vs.
Central Valley
0
Class 3A Section 3 Boys Soccer
7:30
Albert Gallatin
0 vs.
Trinity
7
7:30
Laurel Highlands
0 vs.
Ringgold
1
7:30
Norwin
7 vs.
Connellsville
1
7:30
Uniontown
0 vs.
Thomas Jefferson
8
Class 3A Section 4 Boys Soccer
7:15
Franklin Regional
7 vs.
Gateway
1
7:15
Penn Hills
0 vs.
Plum
5
Class 3A Section 1 Boys Soccer
7:30
Southmoreland
1 vs.
Highlands
2
Class 2A Section 1 Boys Soccer
6:00
Elizabeth Forward
2 vs.
East Allegheny
0
7:30
Woodland Hills
0 vs.
West Mifflin
3
Class 2A Section 2 Boys Soccer
7:30
Belle Vernon
5 vs.
Greensburg Salem
0
7:00
Leechburg
vs.
Valley
Class 2A Section 3 Boys Soccer
7:00
Brownsville
1 vs.
Yough
3
7:00
Mt. Pleasant
4 vs.
McGuffey
0
Class 2A Section 4 Boys Soccer
7:30
Keystone Oaks
4 vs.
Avonworth
3
7:00
Mohawk
0 vs.
Quaker Valley
11
3:30
New Brighton
5 vs.
Ellwood City
4
7:30
North Catholic
6 vs.
Hopewell
0
Class 2A Section 1 Boys Soccer
7:30
Seton LaSalle
1 vs.
South Park
2
Class 2A Section 2 Boys Soccer
7:30
North Hills
vs.
Deer Lakes
Class 1A Section 1 Boys Soccer
7:30
Ambridge
6 vs.
Freedom
4
4:14
Riverside
0 vs.
Sewickley Academy
3
5:30
South Side
0 vs.
Our Lady of the Sacred Heart
6
Class 1A Section 2 Boys Soccer
7:00
Brentwood
12 vs.
California
1
5:00
Derry Area
0 vs.
Ligonier Valley
6
4:00
Greensburg Central Catholic
11 vs.
Geibel
0
Class 1A Section 3 Boys Soccer
5:30
Eden Christian
3 vs.
Aquinas Academy
0
7:00
Shady Side Academy
3 vs.
Burrell
2
4:00
Trinity Christian
2 vs.
St. Joseph
1
Class 1A Section 4 Boys Soccer
4:00
Bentworth
5 vs.
Monessen
0
7:00
Beth-Center
0 vs.
Chartiers-Houston
6
7:30
Springdale
vs.
Bishop Canevin
Boys Soccer
7:30
Upper St. Clair
vs.
Brashear
Class 4A Section 2 Girls Soccer
8:00
Moon
2 vs.
Canon-McMillan
1
7:30
Peters Township
3 vs.
Bethel Park
0
Box score
×
Soccer - 4A (boys)
7:30 pm
Fox Chapel
2
Seneca Valley
4
Final
7:30 pm
Hempfield
0
Central Catholic
8
Final
7:30 pm
North Allegheny
0
Butler
1
Final
7:30 pm
Shaler
0
Pine-Richland
7
Final
7:30 pm
Canon-McMillan
1
Baldwin
0
Final
4:00 pm
Penn-Trafford
0
Allderdice
3
Final
Soccer - 3A (boys)
7:00 pm
Armstrong
0
Mars
13
Final
7:30 pm
Freeport
0
Indiana
7
Final
7:30 pm
Knoch
0
Hampton
3
Final
7:30 pm
Obama Academy
Kiski Area
No Score Reported
7:30 pm
Beaver
0
Moon
1
Final
7:30 pm
Chartiers Valley
3
Blackhawk
2
Final
7:30 pm
South Fayette
1
Montour
1
Final
7:30 pm
West Allegheny
9
Central Valley
0
Final
7:30 pm
Albert Gallatin
0
Trinity
7
Final
7:30 pm
Laurel Highlands
0
Ringgold
1
Final
7:30 pm
Norwin
7
Connellsville
1
Final
7:30 pm
Uniontown
0
Thomas Jefferson
8
Watch Broadcast
Final
7:15 pm
Franklin Regional
7
Gateway
1
Final
7:15 pm
Penn Hills
0
Plum
5
Final
7:30 pm
Southmoreland
1
Highlands
2
Final
Soccer - 2A (boys)
6:00 pm
Elizabeth Forward
2
East Allegheny
0
Final
7:30 pm
Woodland Hills
0
West Mifflin
3
Final
7:30 pm
Belle Vernon
5
Greensburg Salem
0
Final
7:00 pm
Leechburg
Valley
No Score Reported
7:00 pm
Brownsville
1
Yough
3
Final
7:00 pm
Mt. Pleasant
4
McGuffey
0
Final
7:30 pm
Keystone Oaks
4
Avonworth
3
Final
7:00 pm
Mohawk
0
Quaker Valley
11
Final
3:30 pm
New Brighton
5
Ellwood City
4
Final
7:30 pm
North Catholic
6
Hopewell
0
Final
7:30 pm
Seton LaSalle
1
South Park
2
Final
7:30 pm
North Hills
Deer Lakes
No Score Reported
Soccer - 1A (boys)
7:30 pm
Ambridge
6
Freedom
4
Final
4:14 pm
Riverside
0
Sewickley Academy
3
Final
5:30 pm
South Side
0
Our Lady of the Sacred Heart
6
Final
7:00 pm
Brentwood
12
California
1
Final
5:00 pm
Derry
0
Ligonier Valley
6
Final
4:00 pm
Greensburg Central Catholic
11
Geibel
0
Final
5:30 pm
Eden Christian
3
Aquinas Academy
0
Final
7:00 pm
Shady Side Academy
3
Burrell
2
Final
4:00 pm
Trinity Christian
2
St. Joseph
1
Final
4:00 pm
Bentworth
5
Monessen
0
Final
7:00 pm
Beth-Center
0
Chartiers-Houston
6
Final
7:30 pm
Springdale
Bishop Canevin
No Score Reported
Soccer - (boys)
7:30 pm
Upper St. Clair
Brashear
No Score Reported
Soccer - 4A (girls)
8:00 pm
Moon
2
Canon-McMillan
1
Final
7:30 pm
Peters Township
3
Bethel Park
0
Final
Loading...
Recent Videos
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 WPIAL Girls Basketball Player of the Week: Alena Fusetti of Blackhawk
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 WPIAL Boys Basketball Player of the Week: Brandin Cummings of Lincoln Park
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 WPIAL Boys Basketball Team of the Week: Lincoln Park, Aliquippa and Imani Christian
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 WPIAL Girls Basketball Team of the Week: Blackhawk
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 PIAA Girls Basketball Playoffs Update (featuring Rylee Kalocay)
Previous
Next
Facebook
HSSN
Twitter
Tweets by TribLiveHSSN