Sports
News
Local
Opinion
A&E
Lifestyles
Video
Obituaries
Search
Schools
Sports
Baseball
Basketball
Cross Country
Field Hockey
Football
Golf
Gymnastics
Hockey
Lacrosse
Rifle
Soccer
Softball
Swimming
Tennis
Track and Field
Volleyball
Wrestling
Other Sports
All Sports
Scores
Stats
Standings
Broadcasts
Broadcast Calendar
Podcasts
Frequently Asked Questions
Brackets
WPIAL
PIAA
Advertise With Us
Rankings
Recruiting
Final Scores & Results
Date
Jan
Feb
Mar
Apr
May
June
July
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Sport
All Sports
Baseball
Basketball
Competitive Spirit
Cross Country
Field Hockey
Football
Golf
Gymnastics
Hockey
Lacrosse
Rifle
Soccer
Softball
Swimming/Diving
Tennis
Track and Field
Volleyball
Wrestling
High School
School
All Schools
Albert Gallatin
Aliquippa
Allderdice
Ambridge
Apollo-Ridge
Aquinas Academy
Armstrong
Avella
Avonworth
Baldwin
Beaver
Beaver County Christian
Beaver Falls
Belle Vernon
Bentworth
Beth-Center
Bethel Park
Bishop Canevin
Blackhawk
Brashear
Brentwood
Brownsville
Burgettstown
Burrell
Butler
California
Canon-McMillan
Carlynton
Carmichaels
Carrick
Carrick Hockey
Central Catholic
Central Valley
Charleroi
Chartiers Valley
Chartiers-Houston
Clairton
Connellsville
Cornell
Deer Lakes
Derry
East Allegheny
Eden Christian
Elizabeth Forward
Ellis School
Ellwood City
Fort Cherry
Fox Chapel
Franklin Regional
Frazier
Freedom
Freeport
Gateway
Geibel
Greensburg Central Catholic
Greensburg Salem
Hampton
Hempfield
Highlands
Hopewell
Imani Christian
Indiana
Jeannette
Jefferson-Morgan
Keystone Oaks
Kiski Area
Knoch
Latrobe
Laurel
Laurel Highlands
Leechburg
Ligonier Valley
Lincoln Park
Mapletown
Mars
McGuffey
McKeesport
Mohawk
Monessen
Montour
Moon
Mt. Lebanon
Mt. Pleasant
Nazareth Prep
Neighborhood Academy
Neshannock
New Brighton
New Castle
North Allegheny
North Catholic
North Hills
Northgate
Norwin
Oakland Catholic
Obama Academy
Our Lady of the Sacred Heart
Penn Hills
Penn-Trafford
Perry Traditional Academy
Peters Township
Pine-Richland
Plum
Propel Andrew Street
Quaker Valley
Quigley Catholic
Ringgold
Riverside
Riverview
Rochester
Seneca Valley
Serra Catholic
Seton LaSalle
Sewickley Academy
Shady Side Academy
Shaler
Shenango
South Allegheny
South Fayette
South Park
South Side
Southmoreland
Springdale
St. Joseph
Steel Valley
Sto-Rox
Summit Academy
Thomas Jefferson
Trinity
Trinity Christian
Union
Uniontown
University Prep
Upper St. Clair
Valley
Vincentian Academy
Washington
Waynesburg Central
West Allegheny
West Greene
West Mifflin
West Shamokin
Western Beaver
Westinghouse
Wilkinsburg
Winchester Thurston
Woodland Hills
Yough
Prev
Reset
Today
Next
Saturday, October 9, 2021
List View
Grid View
*
Note: Unless otherwise specified, all game times are in p.m.
Time
Teams
Result
Class 3A Section 1 Field Hockey
6:00
Norwin
0 vs.
Pine-Richland
10 at Pine-Richland Stadium
12:30
Upper St. Clair
1 vs.
Mt. Lebanon
2 at Mount Lebanon Stadium
Class 6A Section 2 Football
10:00
Central Catholic
14 vs.
Mt. Lebanon
35
Class 5A Section 1 Football
9:30
Moon
29 vs.
Peters Township
26
9:30
Moon
29 vs.
Peters Township
26
Class 3A Section 1 Football
9:30
New Castle
14 vs.
Beaver
20
Class 3A Section 2 Football
2:30
Apollo-Ridge
14 vs.
Shady Side Academy
28 at Shady Side Academy
Class 2A Section 2 Football
12:30
Brentwood
12 vs.
Western Beaver
40 at Western Beaver Stadium
Class 1A Section 3 Football
1:30
Cornell
34 vs.
Burgettstown
14 at Burgettstown - Hill Memorial Stadium
Class 1A Section 4 Football
12:30
Steel Valley
40 vs.
Summit Academy
6 at Summit Academy
Class 4A Section 1 Boys Soccer
1:30
Central Valley
4 vs.
North Hills
1 at North Hills High School
Class 4A Section 2 Boys Soccer
12:30
Central Catholic
vs.
Upper St. Clair
at Upper St. Clair High School
4:00
Mars
2 vs.
Mt. Lebanon
1 at Mount Lebanon High School
Class 3A Section 1 Boys Soccer
12:00
North Allegheny
2 vs.
Hampton
1 at Hampton High School
Class 3A Section 2 Boys Soccer
2:45
Quaker Valley
0 vs.
West Allegheny
3 at West Allegheny High School
Class 3A Section 4 Boys Soccer
12:00
Obama Academy
2 vs.
McKeesport
1 at McKeesport High School
Class 2A Section 4 Boys Soccer
2:00
Ambridge
7 vs.
Hopewell
0 at Hopewell High School
Class 2A Section 1 Boys Soccer
1:00
Burrell
vs.
Elizabeth Forward
at Elizabeth Forward - Warrior Stadium
Class 2A Section 2 Boys Soccer
10:00
Butler
7 vs.
Knoch
1 at Knoch High School
1:00
Kiski Area
0 vs.
Shady Side Academy
4 at Shady Side Academy
2:00
St. Joseph
0 vs.
Leechburg
4 at Leechburg High School
Class 2A Section 3 Boys Soccer
2:30
Beth-Center
0 vs.
Waynesburg Central
2 at Waynesburg Central High School
1:30
South Park
4 vs.
Mt. Pleasant
1 at Mount Pleasant High School
Class 1A Section 3 Boys Soccer
11:00
Aquinas Academy
2 vs.
Springdale
2 at Springdale - Veterans Memorial Stadium
11:00
Bishop Canevin
2 vs.
Riverview
1 at Riverview High School
Class 1A Section 1 Boys Soccer
12:00
Beaver
vs.
Sewickley Academy
at Sewickley Academy
12:00
Trinity Christian
vs.
Eden Christian
at Eden Christian Academy
Class 1A Section 2 Boys Soccer
3:00
Brentwood
vs.
Greensburg Central Catholic
at Greensburg Central Catholic High School
Class 1A Section 4 Boys Soccer
10:00
South Side
2 vs.
Chartiers-Houston
4 at Chartiers-Houston High School
Class 4A Section 1 Girls Soccer
12:30
North Hills
5 vs.
Shaler
0 at Shaler High School
11:00
Pine-Richland
1 vs.
Seneca Valley
2
Class 4A Section 2 Girls Soccer
12:00
Allderdice
0 vs.
Norwin
4 at Norwin High School
7:00
Bethel Park
vs.
Canon-McMillan
at Canon McMillan High School
7:00
Bethel Park
vs.
Canon-McMillan
at Canon McMillan High School
12:00
Fox Chapel
8 vs.
Hempfield Area
0 at Hempfield -Spartan Stadium
2:30
Moon
0 vs.
Upper St. Clair
0 at Upper St. Clair - Panther Stadium
12:00
Mt. Lebanon
vs.
Peters Township
at Peters Township High School
12:00
Mt. Lebanon
vs.
Peters Township
at Peters Township High School
Class 3A Section 1 Girls Soccer
10:00
Gateway
3 vs.
Indiana
0
12:00
Knoch
vs.
Kiski Area
at Kiski Area High School
Class 3A Section 2 Girls Soccer
11:30
Greensburg Salem
vs.
Laurel Highlands
at Laurel Highlands - Mustang Stadium
11:30
Greensburg Salem
vs.
Laurel Highlands
at Laurel Highlands High School
7:30
Ringgold
0 vs.
Belle Vernon
4
10:00
Trinity
7 vs.
Albert Gallatin
1
Class 3A Section 3 Girls Soccer
12:00
Woodland Hills
vs.
Obama Academy
Class 3A Section 4 Girls Soccer
10:00
Central Valley
0 vs.
Montour
6 at Montour High School
10:00
Chartiers Valley
0 vs.
West Allegheny
0
1:30
Mars
2 vs.
South Fayette
1 at South Fayette High School
Class 2A Section 1 Girls Soccer
12:30
Avonworth
2 vs.
Beaver
1 at Beaver High School
12:30
Hopewell
0 vs.
North Catholic
8 at North Catholic - JC Stone Field
Class 2A Section 2 Girls Soccer
7:00
Burrell
vs.
Deer Lakes
at Deer Lakes High School
12:00
Freeport
0 vs.
Valley
0 at Valley High School
12:00
Kiski Area
vs.
Knoch
at Knoch High School
Class 2A Section 3 Girls Soccer
12:00
Keystone Oaks
1 vs.
East Allegheny
0 at East Allegheny - Churchman Stadium
Class 2A Section 4 Girls Soccer
11:30
Elizabeth Forward
1 vs.
South Park
1 at South Park High School
11:00
Highlands
0 vs.
Shady Side Academy
7 at Shady Side Academy
11:00
McGuffey
10 vs.
Brownsville
5 at Brownsville High School
Class 1A Section 1 Girls Soccer
2:15
Apollo-Ridge
0 vs.
Springdale
2 at Springdale - Veterans Memorial Stadium
12:00
Beth-Center
0 vs.
Seton LaSalle
7 at Seton-LaSalle High School
12:00
Jeannette
vs.
Riverview
Class 1A Section 2 Girls Soccer
4:30
Southmoreland
vs.
Waynesburg Central
at Waynesburg Central High School
11:00
Southmoreland
vs.
Waynesburg Central
at Waynesburg Central High School
11:00
West Mifflin
1 vs.
South Allegheny
0 at South Allegheny High School
Class 1A Section 3 Girls Soccer
1:00
Freedom
4 vs.
South Side
3 at South Side High School
10:00
Neshannock
0 vs.
Riverside
9 at Riverside High School
10:00
Our Lady of the Sacred Heart
2 vs.
Mohawk
2
Class 1A Section 4 Girls Soccer
12:00
Carlynton
0 vs.
Ellis School
7 at Ellis School
7:30
Eden Christian
0 vs.
Winchester Thurston
3 at Winchester Thurston School
Girls Soccer
7:00
Plum
12 vs.
Brashear
0
Class 4A Section 3 Girls Volleyball
12:30
Pine-Richland
vs.
Penn-Trafford
at Penn-Trafford High School
Class 3A Section 5 Girls Volleyball
9:00
Greater Latrobe
vs.
Greensburg Salem
at Greensburg-Salem High School
9:00
Southmoreland
vs.
Greensburg Salem
at Greensburg-Salem High School
Class 1A Section 3 Girls Volleyball
1:30
Ambridge
3 vs.
Eden Christian
2 at Eden Christian Academy
12:00
Seton LaSalle
2 vs.
Bishop Canevin
3 at Bishop Canevin High School
Box score
×
Field Hockey - 3A (girls)
6:00 pm
Norwin
0
Pine-Richland
10
Final
12:30 pm
Upper St. Clair
1
Mt. Lebanon
2
Final
Football - 6A
10:00 am
Central Catholic
14
Mt. Lebanon
35
Watch Broadcast
Final
Football - 5A
9:30 am
Moon
29
Peters Township
26
Listen to Broadcast
Watch Broadcast
Final
9:30 am
Moon
29
Peters Township
26
Listen to Broadcast
Watch Broadcast
Final
Football - 3A
9:30 am
New Castle
14
Beaver
20
Final
2:30 pm
Apollo-Ridge
14
Shady Side Academy
28
Final
Football - 2A
12:30 pm
Brentwood
12
Western Beaver
40
Final
Football - 1A
1:30 pm
Cornell
34
Burgettstown
14
Watch Broadcast
Final
12:30 pm
Steel Valley
40
Summit Academy
6
Final
Soccer - 4A (boys)
1:30 pm
Central Valley
4
North Hills
1
Final
12:30 pm
Central Catholic
Upper St. Clair
No Score Reported
4:00 pm
Mars
2
Mt. Lebanon
1
Final
Soccer - 3A (boys)
12:00 pm
North Allegheny
2
Hampton
1
Final
2:45 pm
Quaker Valley
0
West Allegheny
3
Final
12:00 pm
Obama Academy
2
McKeesport
1
Final
Soccer - 2A (boys)
2:00 pm
Ambridge
7
Hopewell
0
Final
1:00 pm
Burrell
Elizabeth Forward
No Score Reported
10:00 am
Butler
7
Knoch
1
Final
1:00 pm
Kiski Area
0
Shady Side Academy
4
Final
2:00 pm
St. Joseph
0
Leechburg
4
Final
2:30 pm
Beth-Center
0
Waynesburg Central
2
Final
1:30 pm
South Park
4
Mt. Pleasant
1
Final
Soccer - 1A (boys)
11:00 am
Aquinas Academy
2
Springdale
2
Final
11:00 am
Bishop Canevin
2
Riverview
1
Final
12:00 pm
Beaver
Sewickley Academy
No Score Reported
12:00 pm
Trinity Christian
Eden Christian
No Score Reported
3:00 pm
Brentwood
Greensburg Central Catholic
No Score Reported
10:00 am
South Side
2
Chartiers-Houston
4
Final
Soccer - 4A (girls)
12:30 pm
North Hills
5
Shaler
0
Final
11:00 am
Pine-Richland
1
Seneca Valley
2
Final
12:00 pm
Allderdice
0
Norwin
4
Final
7:00 pm
Bethel Park
Canon-McMillan
No Score Reported
7:00 pm
Bethel Park
Canon-McMillan
No Score Reported
12:00 pm
Fox Chapel
8
Hempfield
0
Final
2:30 pm
Moon
0
Upper St. Clair
0
No Score Reported
12:00 pm
Mt. Lebanon
Peters Township
No Score Reported
12:00 pm
Mt. Lebanon
Peters Township
No Score Reported
Soccer - 3A (girls)
10:00 am
Gateway
3
Indiana
0
Final
12:00 pm
Knoch
Kiski Area
No Score Reported
11:30 am
Greensburg Salem
Laurel Highlands
No Score Reported
11:30 am
Greensburg Salem
Laurel Highlands
No Score Reported
7:30 pm
Ringgold
0
Belle Vernon
4
Final
10:00 am
Trinity
7
Albert Gallatin
1
Final
12:00 pm
Woodland Hills
Obama Academy
No Score Reported
10:00 am
Central Valley
0
Montour
6
Final
10:00 am
Chartiers Valley
0
West Allegheny
0
No Score Reported
1:30 pm
Mars
2
South Fayette
1
Final
Soccer - 2A (girls)
12:30 pm
Avonworth
2
Beaver
1
Final
12:30 pm
Hopewell
0
North Catholic
8
Final
7:00 pm
Burrell
Deer Lakes
No Score Reported
12:00 pm
Freeport
0
Valley
0
No Score Reported
12:00 pm
Kiski Area
Knoch
No Score Reported
12:00 pm
Keystone Oaks
1
East Allegheny
0
Final
11:30 am
Elizabeth Forward
1
South Park
1
Final
11:00 am
Highlands
0
Shady Side Academy
7
Final
11:00 am
McGuffey
10
Brownsville
5
Final
Soccer - 1A (girls)
2:15 pm
Apollo-Ridge
0
Springdale
2
Final
12:00 pm
Beth-Center
0
Seton LaSalle
7
Final
12:00 pm
Jeannette
Riverview
No Score Reported
4:30 pm
Southmoreland
Waynesburg Central
No Score Reported
11:00 am
Southmoreland
Waynesburg Central
No Score Reported
11:00 am
West Mifflin
1
South Allegheny
0
Final
1:00 pm
Freedom
4
South Side
3
Final
10:00 am
Neshannock
0
Riverside
9
Final
10:00 am
Our Lady of the Sacred Heart
2
Mohawk
2
Final
12:00 pm
Carlynton
0
Ellis School
7
Final
7:30 pm
Eden Christian
0
Winchester Thurston
3
Final
Soccer - (girls)
7:00 pm
Plum
12
Brashear
0
Final
Volleyball - 4A (girls)
12:30 pm
Pine-Richland
Penn-Trafford
No Score Reported
Volleyball - 3A (girls)
9:00 am
Latrobe
Greensburg Salem
No Score Reported
9:00 am
Southmoreland
Greensburg Salem
No Score Reported
Volleyball - 1A (girls)
1:30 pm
Ambridge
3
Eden Christian
2
Final
12:00 pm
Seton LaSalle
2
Bishop Canevin
3
Watch Broadcast
Final
Loading...
Recent Videos
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 WPIAL Girls Basketball Player of the Week: Alena Fusetti of Blackhawk
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 WPIAL Boys Basketball Player of the Week: Brandin Cummings of Lincoln Park
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 WPIAL Boys Basketball Team of the Week: Lincoln Park, Aliquippa and Imani Christian
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 WPIAL Girls Basketball Team of the Week: Blackhawk
VIDEO: Rebel Yell Podcast: 2024 PIAA Girls Basketball Playoffs Update (featuring Rylee Kalocay)
Previous
Next
Facebook
HSSN
Twitter
Tweets by TribLiveHSSN