Time |
Teams |
Result |
|
Class 6A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Northeastern York 50 vs. New Castle 63 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Gateway 58 vs. DuBois 32 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Penn Hills 62 vs. Lampeter-Strasburg 39 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Shaler 45 vs. Hershey 71 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Hampton 45 vs. Central Mountain 51 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Belle Vernon 73 vs. Obama Academy 51 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Burrell 39 vs. Fairview 61 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Deer Lakes 63 vs. Penn Cambria 66 at Central Cambria High School | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Brashear 46 vs. Highlands 74 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Martinsburg Central 67 vs. Lincoln Park 86 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Elizabethtown 33 vs. Laurel Highlands 55 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Hickory 51 vs. Quaker Valley 67 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Oil City 42 vs. Montour 63 | | |
Class 2A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Johnsonburg 40 vs. Bishop Canevin 73 | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:30 | Imani Christian 79 vs. Berlin-BrothersValley 70 at University of Pitt-Johnstown | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Geibel 55 vs. Farrell 67 | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Rochester 47 vs. Elk County Catholic 49 | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Southern Fulton 25 vs. Union 57 | | |
Class 6A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Bethel Park 63 vs. Mifflin County 52 | | |
Class 6A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | North Allegheny 60 vs. Cumberland Valley 63 | | |
Class 6A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Central York 46 vs. Upper St. Clair 43 | | |
Class 6A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Red Lion 19 vs. Mt. Lebanon 50 | | |
Class 4A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Penn Cambria 36 vs. North Catholic 52 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Avonworth 27 vs. Lakeview 34 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Keystone Oaks 37 vs. Greenville 41 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Pequea Valley 31 vs. River Valley 58 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Waynesburg Central 29 vs. Chestnut Ridge 53 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:30 | Penns Manor 23 vs. Neshannock 46 at New Castle High School | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Bellwood-Antis 44 vs. Our Lady of the Sacred Heart 35 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Shenango 49 vs. Northern Bedford 45 at University of Pitt-Johnstown | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Apollo-Ridge 44 vs. West Middlesex 68 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Burgettstown 18 vs. Homer-Center 50 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Burgettstown 18 vs. Homer-Center 50 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Laurel 49 vs. Redbank Valley 44 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Seton LaSalle 54 vs. Maplewood 51 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Westmont Hilltop 31 vs. Freedom 44 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Clarion-Limestone 37 vs. Serra Catholic 52 | | |
Class B Hockey Playoffs |
---|
7:30 | Elizabeth Forward 2 vs. Neshannock 6 at Hess Arena in New Castle | | |
Class 3A Hockey Playoffs |
---|
7:00 | Baldwin 2 vs. Peters Township 6 at Printscape Arena in Southpointe | | |
Class 3A Hockey Playoffs |
---|
8:30 | Bethel Park 1 vs. North Allegheny 8 at Baerl Ice Complex in Warrendale | | |
Class 2A Hockey Playoffs |
---|
6:30 | Butler 2 vs. Franklin Regional 10 at Palmer Imaging Arena in Delmont | | |
Class 2A Hockey Playoffs |
---|
8:30 | Meadville 2 vs. Penn-Trafford 5 at Palmer Imaging Arena in Delmont | | |
Class 1A Hockey Playoffs |
---|
9:00 | Erie McDowell 3 vs. North Catholic 2 at UPMC/Lemieux Sports Complex in Cranberry | | |
Class 1A Hockey |
---|
8:10 | Blackhawk 4 vs. Beaver 3 | | |
Hockey Playoffs |
---|
8:00 | Avonworth 2 vs. Ringgold 4 at Rostraver Ice Garden | | |