Time |
Teams |
Result |
|
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Bethel Park 59 vs. Hershey 45 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Fox Chapel 57 vs. Erie Cathedral Prep 52 at Hagerty Events Center in Erie | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Gateway 52 vs. Mechanicsburg 60 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Thomas Jefferson 48 vs. York Suburban 52 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
5:00 | Greencastle-Antrim 58 vs. Shaler 73 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
5:00 | Warwick 53 vs. Franklin Regional 68 | | |
Class 5A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Obama Academy 34 vs. Moon 52 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Avonworth 65 vs. Punxsutawney 43 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | North Catholic 67 vs. Warren 58 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | South Allegheny 55 vs. Eastern York 56 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Hickory 43 vs. Hampton 63 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Montour 57 vs. Lincoln Park 73 | | |
Class 4A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Grove City 33 vs. Uniontown 67 | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Monessen 54 vs. Elk County Catholic 85 | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Rochester 45 vs. Farrell 69 | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Union 59 vs. Turkeyfoot Valley 33 at University of Pitt-Johnstown | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:30 | Rocky Grove 40 vs. Neighborhood Academy 63 at North Allegheny High School | | |
Class 1A Boys Basketball Playoffs |
---|
7:30 | Union-Rimersburg 65 vs. Imani Christian 88 at Norwin High School | | |
Class 6A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:30 | Chartiers Valley 44 vs. Altoona 43 | | |
Class 6A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Peters Township 69 vs. Lebanon 49 | | |
Class 6A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:30 | Erie 23 vs. North Allegheny 57 | | |
Class 6A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | William Penn 29 vs. Norwin 54 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Our Lady of the Sacred Heart 37 vs. Mercyhurst Prep 40 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Beaver Falls 36 vs. Westmont Hilltop 57 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | Keystone Oaks 47 vs. Northwestern 67 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Neshannock 72 vs. Chestnut Ridge 62 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Seton LaSalle 66 vs. Karns City 46 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:30 | Wilmington 40 vs. Avonworth 54 | | |
Class 3A Girls Basketball Playoffs |
---|
6:00 | River Valley 50 vs. Shady Side Academy 55 at Avonworth High School | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Aliquippa 41 vs. Portage 53 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Clairton 55 vs. Redbank Valley 51 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Fort Cherry 24 vs. Kennedy Catholic 68 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Rochester 35 vs. Everett 36 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | South Side 34 vs. Maplewood 33 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Winchester Thurston 33 vs. Marion Center 54 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Bellwood-Antis 27 vs. Greensburg Central Catholic 59 | | |
Class 2A Girls Basketball Playoffs |
---|
7:00 | Bishop McCort 61 vs. Serra Catholic 55 | | |
Class 1A Girls Basketball Playoffs |
---|
5:30 | Monessen 16 vs. Elk County Catholic 45 | | |